Budvar a minipivovar Clock představují letní speciál: Summer Affair - první Juicy Pale Ale od Budvaru

Jedno pivo, jedna várka, dva sládci, dva české pivovary. Stejně jako každý rok, i letos se národní pivovar Budějovický Budvar rozhodl uvařit speciální várku piva. Tentokrát se za vznikem osvěžujícího letního svrchně kvašeného speciálu nazvaného Summer Affair (Letní románek), který je k dostání pouze v jedné várce do vyprodání zásob, skrývají dva sládci - Petr Košin z Budvaru a Jakub Sychra z minipivovaru Clock z Potštejna. Jedná se o první Juicy Pale Ale, který byl uvařen v Budvaru, avšak Budvar již dříve spolupracoval s různými českými minipivovary na podobných projektech.

„Je to již tradice, každý rok vaříme jiný styl piva ve spolupráci s různými českými minipivovary. Spolupracovat a vzájemně se obohacovat nás jednoduše baví," vysvětluje Petr Košin. Každý rok v Budvaru uvaří jednu várku svrchně kvašeného piva ve spolupráci s předním českým minipivovarem.

Práce na tomto pivu započaly již na podzim předchozího roku a následovalo několik zkušebních várek, až konečně vznikla finální verze, která byla přímo uvařena v prostorách Budvaru. Toto pivo se nyní dostává na výčepní místa vybraných hospod i do supermarketů, kde bude k dostání pouze v letních měsících od června do srpna do vyprodání zásob. Letošní limitovaná edice s názvem Summer Affair (pivní styl Juicy Pale Ale) je krásně zakalené, velmi osvěžující a šťavnaté pivo, jehož vůně evokuje tropické ovoce (citrusy, mango a pomelo) s jemným chmelovým nádechem. Díky nižšímu obsahu alkoholu (4,2 % obj. alk.) je ideální pro letní období. Pivo je dostupné v prodejnách Kaufland, Billa, Globus, Terno a Košík.cz.

PIVNÍ STYL

Juicy Pale Ale, nefiltrované, pasterované

SLAD

Český světlý, pšeničný, žitný, ovesné vločký, carapils, kyselý

CHMEL

Strata, Nelson Sauvin

ALKOHOL (OBJ.)

4,2 %

BARVA (EBC)

8

HOŘKOST (IBU)

30

SLÁDCI

Jakub Sychra – minipivovar Clock
Petr Košin – Budějovický Budvar

Zdroj: TZ, Budejovickybudvar.cz

Ondřej Hampl

Clock

Školní 2, Potštejn