Crazy Clown se loučí

Jeden z našich nejoblíbenějších pivovarů opouští pivní scénu a my jsme z toho fakt smutní. Zbývá nám už jen šestiletou práci Jakuba a Tiny podpořit nákupem balíčku "Pack To Say Goodbye" a naposledy ochutnat experimentální pivní tvorbu, kterou vám nedá žádný jiný pivovar v ČR.

Kdo je vlastně ten šílený klaun?

Létající pivovar Crazy Clown je nejšílenější pivovar v naší kotlině, šílenci, co se nebáli do piva nasypat růže, krevety, všechny možné druhy ovoce, sépiový inkoust, sušeného tuňáka, lívance a gumové medvídky. Šest let fungování šíleného Clowna uběhlo překvapivě rychle - na začátku se jim krásně dařilo a i když nedosáhli vždy toho, čeho chtěli, dosáhli více věcí, než na které předtím vůbec pomysleli. "Během relativně krátké chvíle jsme se stali černou ovcí českého pivovarnictví a to nás velmi těší," vzpomíná spolumajitel a sládek Jakub.

Proč se pivovar Crazy Clown loučí?

Když před dvěma lety začala pandemie covid, hrnula se na pivovar jedna katastrofa za druhou a tuto situaci bohužel nezvládli. Jedním z prvních hřebíků do rakve bylo zhoršující se zdraví, kvůli kterému jeden z členů není schopen plně vykonávat tuto práci a poslední hřebík pro firmu bylo jednání ze strany firmy Drink2Go. "To nás dostalo ze stavu 'ještě se to nějak dá zvládnout' do 'Oh, man! Z tohohle se už nevyhrabem!'. Aspoň máme poučení pro příště v našich případných budoucích projektech. A také aspoň víme, kterou firmu rozhodně nedoporučovat," dodává Jakub. Jakub taky naznačuje, že poslední dobou jim podnikání přinášelo jen samé starosti a žádné radosti, proto rozhodnutí, že to celé ukončí, bylo jako kdybyste na konci tunelu opravdu uviděli to příslovečné světlo. Podepisovalo se to na zdraví (dosti výrazně), podepisovalo se to na celém jejich životě. Chtějí být fér, splatit všechny jejich závazky a odejít s rovnýma zádama.

Co je PACK TO SAY GOODBYE?

Ačkoli všechny fanoušky pivovaru tato zpráva velmi zarmoutila, oni samotní se nechtějí loučit nijak smutně. Byla to pro ně prý skvělá jízda, kterou si se všemi užili. "Rádi budeme vzpomínat na pivní festivaly, taptakeovery a na každé naše pivo, které se nám povedlo. Nebudeme tu tedy žebrat o nějaké almužny, nechceme abyste nás litovali. Ne ne, my se chceme loučit stylově a pivem," představuje Jakub svůj poslední pivní projekt. "Máme totiž v rukávu posledních deset piv, která by ráda spatřila světlo světa. Proto jsme se rozhodli uvařit poslední balíček, který jsme pojmenovali PACK TO SAY GOOD BYE s posledními 10 pivy Crazy Clown, řádně šílenými. A těmi se s vámi všemi rozloučíme. Pokud nás teď naposledy podpoříte, můžete očekávat pořádné pecky na rozloučenou:"

1. Devil's Candy – kaštanový pastry stout 
2. Mangalorian – Mango sour milkshake double NEIPA s vanilkou
3. Lara Craft – Houbový ležák s rozmarýnem, pepřem a solí
4. RIP Clown – Sour smoked porter s chipotle papričkami a slaninou
5. Oh My Fuckin' Cthulhu – sour ale s ginovými bylinkami namíchanými od Martina Žufánka, uzenou solí a sépiovým inkoustem
6. Pan Au – tutti frutti belgian ale
7. Ninja – saison se šantou kočičí
8. Unicorn Swingers Party – Cotton Candy pastry NEIPA
9. Canción de Mariachi – long island corn lager
10. Insane Clown Poppy – makový saison

Prodej balíčků a všeho ostatního merche bude probíhat do té doby, dokud se neprodá 2000 ks balíčků s pivem. Projekt běží na platformě Donio.cz a jedná se o deset piv se skleněnými lahvemi o objemu 0,75l. Jakmile se prodá 2000 ks balíčků, projekt bude ukončen a Crazy Clown se pustí do vaření posledních piv a následného posílání balíčků. V opačném případě Donio.cz všem přispěvatelům vrátí peníze a pivovar bude muset najít jiný způsob, jak svou existenci ukončit.

"Věříme však, že nás v tom nenecháte a každý z vás najde někoho dalšího, kdo by si naše piva rád dal. Děkujeme všem, kteří při nás stáli a doufáme, že při nás budete stát i při této poslední bitvě, která bude asi tou nejostřejší," dodává Jakub.

Ještě více o projektu:

Za čtyři dny lidé přispěli na tento projekt více než 400 000 Kč.

Pro ty, co milují pivo, jsou na výběr tyto balíčky:

Pro ty, co by rádi jen vzpomínkový merch, jsou na výběr:

Cena všech balíčků je včetně dopravy v rámci ČR nebo na Slovensko.

Poslední slova na závěr

"Vybrané peníze použijeme v první řadě na samotné navaření našich posledních piv, což bude velká část vybraných peněz a v druhé řadě na ukončení našeho podnikání – umoření dluhů, likvidace firmy a celkové vyřešení všech naších podnikatelských závazků atd," uzavírá Jakub.

S malou slzou v oku (ale jen malou, jelikož se Jakub nechce loučit smutně) si objednáváme Pack To Say Good Bye a věříme, že budeme mít možnost piva ochutnat. Když chcete i vy ochutnat šílenost, objednejte také ZDE a pomozte pivovaru odejít se vztyčenou hlavou.

Děkujeme Crazy Clown za těch 6 let experimentů, byla to šílená jízda!

Marek Hotovčin

Crazy Clown

Pod Harfou 68, Praha