Landrace pivní speciál: Unikátní novinka bude představena na konopném festivalu KONOPEX

V Ostravě se tento víkend 21.-23. dubna v komplexu Trojhalí Karolina v centru města uskuteční již šestý ročník konopného festivalu Konopex, který bude opět otevírat dveře do světa konopí. Návštěvníci si budou moci prohlédnout expozice věnované této rostlině a jejímu sortimentu. Kromě semen a sazenic konopí s obsahem CBD, pěstitelského indoor a outdoor vybavení, budou zde vystavovatelé zaměření na kosmetiku, potraviny a testování či zpracování nejen konopí, ale i dalších léčivých bylin. Tento rok bude mít festival také zajímavou pivní novinku – konopné pivo LANDRACE speciál. Unikátní pivní novinka je vařena z českého landrace konopí (původní a divoce rostoucí druh Cannabis ruderalis) a divokého chmele, ručně sbíraného na Valašsku z oblasti Starého Hrozenkova přímo z dílny Konopexu. LANDRACE speciál je ryze surový speciál mezi konopnými pivy a čistá, svrchně kvašená, divočina.

Na festivalu bude k dostání také již klasické konopné pivo KONOPEX 11°, spodně kvašený, nefiltrovaný a nepasterizovaný ležák. Pivo je charakterizováno svou vysokou plností, odpovídající hořkostí, zlatavou barvou s lahodnou vůní a jemnou chutí konopí. Od klasických piv se liší tím, že konzumenty spíše energeticky povzbuzuje, než utlumuje. Je vařeno z kvalitních žateckých chmelů, doplněné o konopí seté pěstované na Moravě. Konopí seté má nízký obsah THC (max. do 0,3 %) a vysoký obsah dalších kannabinoidů, jako například CBD, které jsou pro lidský organismus a jeho imunitní systém velice důležité a prospěšné. Není psychoaktivní. Konopné pivo s vylouhovanými sušenými květy konopí si nechává Konopex vařit v malém rodinném pivovaru Skřečonský žabák v Bohumíně. Na tisíc litrů piva vychází zhruba kilo a půl sušiny a sušinu technického konopí do něj sládek přidává, když pivo zraje. Vyvážená chuť tomuto konopnému pivu vynesla už několik ocenění (Festival piva v Neratovicích, Oktobeerfest Karolina 2018, Cannafest Prague 2018, nebo International Cannabusiness Awards 2018) a to přesto, že v něm není vyšší množství THC či CBD jako například v pivech za oceánem.

Návštěvníci ostravského festivalu si budou moci také poslechnout přednášky, besedy, konference či navštívit konopnou burzu. Pro zájemce budou k dispozici i workshopy, soutěže a afterparty. Konopex je ideálním místem pro ty, kteří se zajímají o konopí a jeho využití v samoléčbě, lékařské praxi, potravinách, doplňcích stravy, stavebnictví, průmyslu či veteriny. Během festivalu se dozvíte spoustu zajímavých informací a novinek, které jsou s konopím spojeny. Poznámka na závěr: Chmel a konopí mají společné kořeny a botanici je řadí do stejné čeledi.

Ondřej Hampl

Skřečoňský Žabák

Blatná 554, Bohumín-Skřečoň