Mít doma řemeslné pivo do 20 minut? Ano. Wolt Market.

Znáte ten pocit, když máte chuť na pivo, ale dneska nikam nemůžete nebo se vám prostě nikam nechce jít? A chcete to pivo hned? Já ano a našel jsem řešení. Rád se o něj s vámi podělím.

Je těsně po osmé hodině večer, za chvíli začíná hrát váš oblíbený sportovní klub, ale vy jste nestihli koupit kvalitní řemeslné pivo. Ano, sámoška či večerka je pořád otevřená, ale tam mají pouze mainstream a to není ono. Jak toto zachránit?

Pro ty, co bydlí v Praze a Brně, máme řešení - Wolt Market. Wolt Market je služba, která nabízí expresní rozvoz potravin, drogerie, ale i potřeb do domácnosti do dvaceti minut od objednání. Česko se tak připojuje k Finsku, Řecku nebo Dánsku, kde již Wolt svoji síť kamenných obchodů rozjel. V Praze se nacházejí už dva takové Wolt Markety, jeden na Smíchově a druhý v Holešovicích. Díky tomu služba dokáže obsloužit zákazníky z těchto částí: Smíchov, Dejvice, Vinohrady, Hradčany, Nové Město, Holešovice, Karlín, Libeň, Troja nebo Kobylisy. A  nyní to hlavní, Wolt Market je otevřen denně od osmé hodiny ranní do půlnoci. To samé v Brně Heršpicích.

Lokality a provozní hodiny už víme, pojďme na nabídku. Jedná se o expresní službu, takže nečekejte výběr řemeslného piva jako např. z naší oblíbené Pivní lednice. I přes omezený výběr však vytříbené jazýčky milovníků řemeslného piva potěšíme. Z nabídky si můžete vybrat Nachmelenou Opici z Krnova, Clocka z Potštejna nebo Volta z Jablonce nad Nisou. Pro fanoušky mainstreamu má určitě hodnotu informace, že zde naleznete také Plzeňský Prazdroj nebo Budvar. Pokud jste milovníky zahraničních značek Brewdog, Stone, Guiness, Fullers nebo Samuel Smith, také si přijdete na své. Pro řidiče nebo abstinenty je zde také velmi zajímavý výběr nealko piv.

Za dopravu zaplatíte pár kaček (nebo od 600 Kč je doprava zdarma) a pivo vám přivezou poctivě vychlazené tak, že ho můžete pít hned. Jo, a příjemný úsměv od kurýra je v ceně!

Na závěr dobrá zpráva i pro milovníky piva mimo Prahu a Brno. Wolt cílí na rozšíření služby do všech měst, ve kterých v České republice působí. Z Wolt Marketu si tak budou moci v budoucnu objednat obyvatelé Ostravy, Olomouce, Plzně, Liberce, Pardubic, Hradce Králové, Českých Budějovic i Kladna. 

PS: Jo a ještě jedna důležitá věc. Za tento článek jsme nedostali od Woltu ani korunu. Napsali jsme ho upřímně na základě pozitivní zkušenosti, o kterou se chceme podělit a zachránit někoho, kdo se ocitne v podobné situaci jako my. Na zdraví :)

Marek Hotovčin