Pivovar Muflon uvařil na pomoc Ukrajině Lvovský Pilsner dle receptu slavného pivovaru Pravda ze Lvova

Pivo z Lvovského pivovaru Pravda, známého stáčením Molotovových koktejlů v začátcích ruské invaze na Ukrajinu, můžete ochutnat také v Praze, a ještě tím pomoct Ukrajině. Sládci z Pravdy se již několik let kamarádí se sládky z pražského Pivovaru Muflon a dohodli se společně uvařit limitovanou várku piva, jehož výtěžek prodeje bude věnován na podporu válkou zmítané Ukrajiny. Pivovar Pravda poskytl recepturu a etikety, zatímco Pivovar Muflon poskytl zařízení, suroviny a pracovní sílu. Jak se jim to povedlo se mohli na vlastní chuťové pohárky přesvědčit návštěvníci druhého ročníku benefičního festivalu UKA UKRAJINU, který se konal 18. května v Holešovické tržnici. Celkový zisk z prodeje piva na této akci ve výši 10 tisíc korun byl věnován na pomoc Ukrajině.

Pokud je vám tato iniciativa sympatická, tak jako nám v redakci, zajděte ochutnat Lvovský ležák z Muflona například do restaurace Na Hradbách na Vyšehradě nebo do ukrajinského bistra a polévkárny The Boršč na Vinohradech. Lahvová verze Lvovského ležáku je k dostání ve specializovaných pivotékách, nebo přímo v Kunratickém pivovaru (Vídeňská 405, Praha 4 – Kunratice). Pět korun z každého prodaného půllitru nebo lahve piva jde na pomoc Ukrajině.

Emeritní sládek kunratického pivovaru Muflon Jindřich Chejn říká, že Pravda je jenom jedna, a proto se velmi snažil, aby výsledek jejich práce byl co "nejpravdivější". „Etiketa odpovídá originálu ze 100 %, recepturu jsme museli upravit dle našich podmínek, jako je voda, slad a chmel, a také varní nádoby. Nicméně, alespoň z 95 % jsme se opravdové Pravdě přiblížili.“

Lvovský pivovar Pravda je známý ukrajinský pivovar se sídlem ve Lvově, historickém městě na západě Ukrajiny. Pivovar Pravda byl založen v roce 2015 a rychle si získal pověst jednoho z nejlepších pivovarů na Ukrajině. Pivovar se zaměřuje na výrobu tradičních ukrajinských piv s důrazem na kvalitu surovin a řemeslnou výrobu. Pivovar se pyšní tím, že používá vysoce kvalitní přísady, včetně chmelu a ječmene, které jsou pečlivě vybírány. Jeho nejznámějším pivem je Lvovský Pilsner, který je světlým, osvěžujícím ležákem s plnou chutí a jemnou hořkostí. Toto pivo se stalo ikonou ukrajinského pivovarnictví a získalo si popularitu nejen na Ukrajině, ale i v zahraničí. Lvovský pivovar Pravda se také angažuje v sociálních a charitativních aktivitách. Například se v případě potřeby podílí na pomocných projektech, jako je výroba speciálních piv, jejichž výnos je věnován na podporu různých charitativních organizací nebo v případě humanitárních krizí. Pivovar Pravda je považován za jednoho z předních představitelů ukrajinského pivovarnictví a jeho produkty jsou vyhledávány pro svou kvalitu a autentičnost.

Pivovar Muflon, který sídlí v pražských Kunraticích, jsme před pár dny navštívili, a tak vám z něj brzy přineseme věříme zajímavou reportáž. Zatím posíláme do Muflona za výše popsanou iniciativu na pomoc Ukrajině velký palec nahoru!

Ondřej Hampl

Foto zdroje:

https://twitter.com/GicAriana/status/1497658530370920461

https://www.fest.delivery/product/lviv-pilsner-0-33l-bl/

Pivovar Kunratice

Vídeňská 405, Praha 4 - Kunratice