Pivovar Trilobit vyhrál Světovou pivní pečeť 2023/ WORLD BEER SEAL 2023

Pražský pivovar Trilobit se raduje z dalšího vítězství v prestižní soutěži. Po březnovém vítězství v Jarní ceně českých sládků ovládl se svým světlým ležákem Trilobit další velkou soutěž piv a získal Světovou pivní pečeť 2023/ WORLD BEER SEAL 2023. Toto prestižní ocenění mu bylo uděleno v sobotu 22. dubna na výstavišti Zahrada Čech na 33. ročníku Mezinárodního pivního festivalu, který se letos poprvé konal v Litoměřicích. Zlatá pivní pečeť 2023 neboli XXXIII. Mezinárodní pivní festival probíhal v Litoměřicích od úterka do pátku minulého týdne. Přes 500 degustátorů ochutnalo piva z více než 250 pivovarů.

Odborné degustace probíhaly v pavilonu A od 18. do 21. dubna pod dohledem mezinárodních certifikačních autorit. Celkem bylo hodnoceno 44 kategorií, včetně kategorie o hlavní cenu soutěže - Světovou pivní pečeť 2023. Vítězové obdrželi zlaté, stříbrné a bronzové pečetě. Absolutním vítězem se stal pražský Pivovar Trilobit s.r.o., který si tak odnesl hlavní cenu. Jednatelka pivovaru Monika Linková byla z umístění nadšená a prozradila, že to byl již pátý ročník, kterého se Trilobit účastnil, a že se jim za tu dobu podařilo získat již tři ocenění. Hlavní sládek pivovaru Petr Buriánek charakterizoval vítězné pivo jako klasickou českou dvanáctku, která je více hořká a je taková, jak ji mají rádi. Veřejná část festivalu se konala od 21. do 22. dubna na výstavišti v pavilonu H.

Největší tuzemský pivní festival umožnil výrobcům prezentovat svoji produkci vedle široké veřejnosti i odborníkům a potencionálním obchodním partnerům. Významnou a nedílnou součástí Mezinárodního pivního festivalu je prestižní degustační klání o ocenění Světová pivní pečeť 2023 / WORLD BEER SEAL 2023, které je nejprestižnější pivovarskou cenou v České republice a Zlatá pivní pečeť 2023/ GOLD BREWERS SEAL 2023. Součástí festivalu byly i dvě soutěžní kategorie pro výrobce minerálních vod o titul GOLDEN WORLD SPRING 2023 a dvě kategorie pro výrobce cideru o ocenění WORLD CIDER SEAL 2023.

Podrobnější výsledky v jednotlivých kategoriích a fotografie vítězů ze sobotního předávání ocenění najdete ve fotogalerii pod článkem.

Ondřej Hampl

Trilobit

U Libeňského pivovaru 1499, Praha