PŘEDSTAVENÍ VOMBATÍ SAMICE WINKLEIGH A FESTIVAL ZVÍŘECÍCH PIV V PRAŽSKÉ ZOO

Již tuto sobotu 13. května se návštěvníci Zoo Praha budou moci přivítat s novou zvířecí hvězdou - samicí vombata Winkleigh. Spolu s hercem Ondřejem Sokolem ji přivítají v Darwinově kráteru a budou mít příležitost se s ní seznámit. Winkleigh se narodila v Trowunna Wildlife Sanctuary v Tasmánii v roce 2019 a od dubna letošního roku pobývá v Praze, kde utvoří první chovný pár vombatů obecných v Česku se samečkem Cooperem. Ale to není všechno! Od 12 hodin se koná v zahradách Trojského zámku naproti Zoo Praha druhý ročník charitativního Festivalu zvířecích piv s cílem podpořit sbírku Zoo Praha - Pomáháme jim přežít. Návštěvníci tak budou mít tuto sobotu jedinečnou příležitost navštívit za zvýhodněné vstupné ve výši 300 Kč jak Zoo Praha, tak odpolední Festival zvířecích piv a ještě přispět na ohrožené druhy zvířat. Vyrazte v sobotu do pražské Zoo a pomozte pivem ohroženým druhům!

Hlavními hvězdami festivalu budou vedle zvířecích kraftových piv zpěvák Michal Hrůza, nebo písničkář Michal Horák a další. Návštěvníci festivalu si budou moci vychutnat celou řadu kraftových piv se zvířecími názvy, poslechnout si koncerty a zúčastnit se kvízů a soutěží pro děti i dospělé. Výtěžek z akce bude opět věnován na pomoc ohroženým druhům, jako jsou například ďáblové medvědovití. Za vstupné v hodnotě 200 Kč získají návštěvníci slevu na vstup do Zoo Praha, takže si mohou užít den plný zábavy, a ještě pomoci dobré věci.

„Pivem na pomoc ohroženým druhům – tak by se dal zjednodušeně označit tento charitativní happening. Z každé vstupenky totiž půjde polovina částky na veřejnou sbírku Pomáháme jim přežít,“ zve na festival jeho organizátor, odborný poradce Zoo Praha pro PR a marketing Vít Kahle.

„Návštěvou Festivalu zvířecích piv tak lidé spojí příjemné s velmi užitečným. Letos navíc přicházíme s exkluzivní nabídkou, jak strávit den v zoo i na festivalu – kdo zakoupí lístek na festival, bude mít možnost pořídit dospělou vstupenku do Zoo Praha na 13. května za pouhých 100 Kč,“ dodává Kahle.

Vstupenky na festival jsou v prodeji na webových stránkách:  

https://vstupenka.zoopraha.cz/category/akce-a-udalosti

Harmonogram Festivalu zvířecích piv:

12.00    Otevření zahrad Trojského zámku pro návštěvníky

13.00    Úvodní slovo, seznámení s programem a s pivní anketou

15.00    Michal Horák s kapelou

17.15     Vyhlášení vítězů turnaje v kostkách

17.30    Bez klobouku bos (koncert kapely kurátora ptáků Zoo Praha, Antonína Vaidla)

18.30    Rozhovory se zástupci Zoo Praha a vzácnými hosty

18.50    Vyhlášení pivní ankety, rozhovory s pivovarníky

19.30    Michal Hrůza a Kapela Hrůzy

Seznam zúčastněných minipivovarů a gastro-stánků:

• Raven
• Medojed pivovar
• Kunratice (Muflon)
• Kolčavka
• Malý Janek z Jinců
• Lončák
• Kočovný kozi
• Four Elements
• Minipivovar Vlček
• Kavárna Velryba
• Koštni.cz

Doprovodný program:

12.00 – 17.00  Hrajeme si s vombaty aneb zábava pro nejmenší, ďábelské kvízy pro chytré hlavičky, staň se zvířetem: výtvarná dílna, výroba masek, facepainting, informační stanoviště u protinožců, turnaj v kostkách

Ondřej Hampl

Zdroj: tiskové zprávy Zoo Praha

Raven

Mozartova 1, Plzeň