Řemeslné pivo i ve vlacích Českých drah

Vydali jste se na cestu vlakem a nestihli jste si koupit řemeslné pivo? Nic není ztraceno, pokud jedete v jídelních vozech Českých drah, čeká tam na vás Chroust. A teď i s Matuškou.

Vlaky Českých drah byly dlouhé roky místem, kde jste si mohli objednat pivo jen z velkých pivovarů. Láhev Plzničky je vždy fajn, ale mlsný jazýček milovníka řemeslných piv to nemusí vždy uspokojit. Koncem února 2019 změnila tuto skutečnost spolupráce pivovaru Chroust a společnosti JLV, která má na starosti jídelní vozy ve vlacích Českých drah. Tehdy JLV slavilo 60 let a pivovar Chroust jim navařil speciální narozeninovou várku Express Ale, kterou jste si mohli vychutnávat celý rok.

Spolupráce Chroustů s JLV evidentně zafungovala, protože následně Chrousti navařili Express Rye IPA 14 a později si dokonce přizvali na varnu i další kamarády - pivovar Sibeeria (pivo Union Cold IPA 13), pivovar Clock (Union IPL 13) a pivovar Matuška (Union Session White IPA 11). Posledně jmenované pivo plné voňavých chmelů Talus a Citra.si můžete ve vlacích vychutnat právě teď. V sypaní se použil pšeničný a kyselý slad, díky kterému je pivo mimořádně svěží na chuti. Celek dolaďuje pomerančová kůra a jen minimální hořkost.

Je zajímavé, že k těmto lahvím se nedostanete nijak jinak, než cestou v jídelních vozech Českých drah. Samotné JLV na svém Facebooku promuje: "Jsou věci, které poznáte je na cestách. Union White IPA je jednou z nich. Nejvyšší čas se pro ni stavit v jídelním voze."

Tak co, kdy vyrážíte na cestu vlakem?

Zdroj fotografií: Facebook pivovaru Chroust.

Marek Hotovčin

 

Chroust

Přerušená 189/4, Praha

Související novinky