V Norimberku dnes začal veletrh BrauBeviale

Odborný veletrh BrauBeviale 2023 dnes po čtyřleté pauze opět otevřel brány norimberského výstaviště všem odborníkům na výrobu a prodej piva, tichých a šumivých vín, lihovin a nealkoholických nápojů. Ve dnech 28. - 30. listopadu 2023 se stane místem setkání mezinárodního nápojového průmyslu, na kterém nejznámější dodavatelé představí nejnovější technologie a komplexní nabídku pro pivovarnictví a nápojový průmysl v celém procesním řetězci výroby nápojů. Pro čtenáře a fandy Pivníhowebu máme vstupenku na tento významný odborný veletrh zdarma a s kolegou vyrážíme veletrh a klíčové novinky týkající se zejména pivovarnictví zmapovat a z veletrhu připravíme reportáž.

Permanentní vstupenku získáte po registraci kódu BB23CZ na webu pořadatele https://www.braubeviale.de/en/visitors/tickets/voucher. Všechny informace ohledně plánování návštěvy a registrace vstupenek jsou k dispozici online v přehledné podobě: www.braubeviale.de/en/visitors/tickets/ticketshop

Evropské místo setkání

Vysoká účast vystavovatelů dokládá zejména postavení veletrhu jako evropského místa setkávání pivovarnického průmyslu a také odvětví vína, šumivých vín a lihovin. S podílem 49 procent z celkového počtu vystavovatelů jsou výrobci z Německa opět v plné síle. Vystavovatelé z Evropy v žádném případě nezaostávají a s podílem 42 procent ukážou široký přehled o tom, co nabízejí pro nápojový průmysl evropští výrobci v oblasti surovin, strojírenských technologií a komponentů. Česká republika bude v letošním roce zastoupena 33 vystavovateli.

V databázi vystavovatelů se 88 procent vystavujících firem řadí mezi dodavatele pro pivovarnický průmysl. Na druhém místě je odvětví tichých a šumivých vín a lihovin, pro které dodává 67 % vystavovatelů. Hranice jsou ale proměnlivé, protože vystavovatelé svým portfoliem zastupují i další nápojová odvětví. BrauBeviale opět nabídne kompletní přehled pro odborné návštěvníky z nápojového průmyslu: www.braubeviale.de/en/ausstellerprodukte/productlist

Novinka: Přilákejte do odvětví mladé talenty prostřednictvím Young Talents Camp

Letos bude poprvé organizována samostatná přehlídka pro mladé talenty, učně, studenty a mladé odborníky. Přehlídku Young Talents Camp vytvořil tým veletrhu BrauBeviale v hale 7A, přímo za rohem od východního vchodu. Témata programu zahrnují například reverzní mentoring, networkingový kulatý stůl s odborníky na lidské zdroje, vhled do každodenního života influencera nebo praktické příklady využití umělé inteligence při řízení fermentace a základní informace o vývoji nápojových inovací. Všichni učni, studenti a mladí zaměstnanci by tedy rozhodně měli přijít. Více informací naleznete na adrese: www.braubeviale.de/en/events/2/young-talents-camp/770689

Informace z branže pro branži

Odborní návštěvníci by si rozhodně měli všimnout nabídek v doprovodném programu. Fórum BrauBeviale v hale 1 nabízí odborníkům širokou škálu témat pro jejich návštěvu veletrhu. Mezi diskutovaná témata bude patřit mimo jiné zásobování surovinami v době klimatických změn, případové studie o rekuperaci CO2 a dopady nového zákona o obalech. Celý program je k dispozici na adrese: www.braubeviale.de/de/events/all.

Nové impulsy pro všechny exportně orientované návštěvníky veletrhu slibuje Exportní fórum German Beverages (Německé nápoje) 30. listopadu od 10:00 do 13:00 ve fóru BrauBeviale. Koncepce této programové složky doprovodného programu – poprvé zdarma zařazené do vstupenky na veletrh – je výslovně zaměřena na týmy z obchodních a marketingových oddělení výrobců nápojů: www.braubeviale.de/en/events/tagesuebersicht/2023-11-30

Obchod není všechno

BrauBeviale samozřejmě i letos plně dostojí své pověsti platformy pro networking. Kromě speciálních prostor pro vinaře a sklepmistry nebo pro odborníky na logistiku budou jistě hojně navštěvovanými atrakcemi i degustační prostory. Nejen odborníkům na pivo se vyplatí navštívit Craft Drinks Area v hale 6, kde v pěti různých barech objeví nové chuťové zážitky při profesionálních degustacích piva, vína, lihovin a nealkoholických nápojů. Kromě toho mnoho návštěvníků pravděpodobně přiláká každoroční udílení cen v soutěži European Beer Star ve středu 29. listopadu 2023, které začne od 15:20 hodin v Hale 1. Tam se ukáže, která z 2356 piv od 553 pivovarů ze 47 zemí zabodují u poroty EBS v 74 kategoriích. Následná Noc vítězů nabídne možnost tato piva ochutnat.

Inovace v nápojovém průmyslu jako celku jsou oceňovány v rámci soutěže FoodBevMedia World Beverage Innovation Awards: 28. listopadu 2023 v 16:00 bude vybráno 23 vítězů ze všech segmentů nápojového průmyslu. Mezi kategorie ocenění patří ekologické obaly, sportovní/energetické nápoje a inovace ingrediencí.

V případě dotazů k veletrhu můžete kontaktovat výhradní zastoupení pořadatele v ČR, kterým je společnost PROveletrhy s.r.o., info@proveletrhy.cz, tel.: 775 663 548.

Zdroj: tisková zpráva a další materiály PROveletrhy s.r.o.

Ondřej Hampl