Výčepní prchali Karlovými Vary

Více než 50 výčepních v typických zástěrách a bílých košilích s černými motýlky letos opět proběhlo karlovarskou kolonádou. Návštěvníci Karlovarského filmového festivalu si při sledování Běhu výčepních připomněli legendární český film Vrchní prchni! a společně s běžci vzdali hold představiteli titulní role Josefu Abrhámovi. Do běhu se zapojili nejlepší výčepní z celé republiky, mezi nimi i finalisté soutěže Pilsner Urquell Master Bartender.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech byla letos svědkem již třetího ročníku Běhu výčepních. Festivaloví hosté zde ve čtvrtek od 17 hodin sledovali běh, který odstartovali primátorka města Karlovy Vary Andrea Ferklová, sládek Pilsner Urquell Václav Berka a scénárista a senátor David Smoljak. Velká část běžících výčepních se rekrutovala z finalistů soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Ta si klade za cíl zvyšovat úroveň a kvalitu čepovaného piva a rozvíjet unikátní českou pivní kulturu. „Hon na vrchního“ v symbolickém prostředí Mlýnské kolonády měřil sice pouze 300 metrů, o to více zápalu a nadšení však výčepní do běhu vložili a o dramatické okamžiky nebyla nouze.

Přestože nešlo o závod v pravém slova smyslu, nejrychlejším běžcem byl Dominik Kirchmann Urban z plzeňské restaurace U Holiše. „Výhra v ročníku, kde vzpomínáme na pana Abrháma, je obzvlášť cenná. Myslím, že můžu mluvit i za ostatní kolegy, že jsme si to všichni užili naplno. Jsem také rád, že takto mohu lidem představit náš podnik U Holiše, který rozhodně stojí za návštěvu,“ říká Dominik Kirchmann Urban, vítěž Běhu výčepních. 

Letošní ročník Běhu výčepních vzdal čest představiteli hlavní role legendárního filmu Vrchní prchni! Josefu Abrhámovi. „Josef Abrhám byl geniální herec, který neodmyslitelně patří k naší herecké špičce. Jsme hrdí, že touto formou můžeme připomenout film ze zlatého českého fondu, který podobně jako Pilsner Urquell zná každý Čech,“ říká Kristýna Tereková, brand manažerka Pilsner Urquell.

Pilsner Urquell se poprvé stal oficiálním pivem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech v roce 2019 a od té doby spolupráce úspěšně pokračuje. „Do podpory českého filmu a kultury obecně se Pilsner Urquell zapojuje pravidelně a dlouhodobě. V kultuře i u piva by mělo jít především o kvalitu. Šíření slávy českého filmu u nás i ve světě nám dává smysl, stejně jako prezentace unikátní české pivní kultury na prestižních akcích, jakou je právě karlovarský filmový festival,“ přibližuje Kristýna Tereková. 

Zdroj: Tisková zpráva
 

Plzeňský Prazdroj

U Prazdroje 7, Plzeň